Historia zespołu

Rodzinny zespół muzyczny ,,Uliś Band” pochodzący z Pisza to skład trzech przeróżnych osobowości wzajemnie uzupełniających się.

Początki zespołu sięgają co prawda stycznia 2013 roku, chociaż przygoda z rodzinnym śpiewaniem zaczęła się dużo, dużo wcześniej. Muzyka od pokoleń była głęboko zakorzeniona w naszej rodzinie. Towarzyszyła naszym pradziadkom, którzy byli wodzirejami na wiejskich weselach i przy akompaniamencie skrzypiec porywali ludzi do tańca i zabawy.

Liderka zespołu energiczna i żywiołowa Żaneta, córka założyciela ,,Uliś Bandu” od dzieciństwa przejawiała zamiłowanie do publicznych występów i śpiewów dla rodziny. Imieniny poszczególnych członków rodziny i inne uroczystości okolicznościowe były uświetniane popisami wokalnymi małej Żanetki i instrumentalnymi Jarosława- założyciela zespołu. Biesiady rodzinne takie jak imieniny, urodziny, wesela czy chrzciny zostały głęboko zakorzenione w rodzinnej tradycji.

Przy tego typu spotkaniach zbiera się cała rodzina, aby w sposób miły i sympatyczny spędzić ze sobą czas. Najstarszy członek zespołu Jarosław „Uliś” Uliszewski posiada wieloletnie doświadczenie w branży muzycznej.     Z wykształcenia i zamiłowania muzyk od wczesnych lat młodości śpiewał na weselach i popularnych niegdyś dancingach organizowanych w restauracjach, salach i plenerach. Najmłodszy członek bandu Mateusz wychowywany przy dźwiękach muzyki, skazany był na połknięcie bakcyla i karierę w rodzinnym zespole.        Muzyka która była w naszej rodzinie od pokoleń, ukształtowała nasz warsztat i dała podwaliny do powstania rodzinnego zespołu. Tata kontynuując tradycję przekazuje pałeczkę swoim dzieciom.

Stąd idea powstania naszej bandy i pomimo, że  na co dzień każde z nas pracuje zawodowo dla pasji zawsze znajdujemy czas.